Rektör Erenoğlu öğrencileri ÇOMÜ’ de okumaya davet ederek çağrısında şu cümlelere yer verdi. “Zorlu bir eğitim maratonunun ardından, büyük emeklerle, hayatınıza yön verecek, kariyerinizi şekillendirecek önemli bir adım atmak üzeresiniz. İyi bir üniversite eğitimi, siz gençlerin temel hakkı olmasının yanı sıra kendinizi tanımak ve yeteneklerinizi geliştirmek adına da çıkacağınız en önemli yoldur. İşte bu noktada sizleri, tarihe iz bırakmış önemli medeniyetlere ev sahipliği yapan Çanakkale’de; rahat ve huzurlu bir ortamda, modern, nitelikli eğitim imkânları sunan Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’ne (ÇOMÜ) davet ediyorum.
ÇOMÜ, ÖĞRENCİ MEMNUNİYETİ SIRALAMASINDA 11. SIRADA
Rektör Erenoğlu çağrısında ÇOMÜ’ nün memnuniyet sıralamasında önemli bir yere sahip olduğunu da hatılatarak “Çanakkale Boğazı’nın eşsiz manzarası sayesinde Türkiye’nin en güzel yerleşkelerinden birine sahip olan, öğrencilerine verdiği kaliteli ve nitelikli eğitimin yanı sıra sosyal, kültürel ve sportif imkânlar sunan Üniversitemiz; öğrenci toplulukları, araştırma ve uygulama alanları, staj imkânları gibi olanaklarla beraber “öğrenci odaklı üniversite” kavramını hayata geçirdi. TÜMA raporuna göre ÇOMÜ, “Devlet Üniversitelerinin Memnuniyet Alanlarına Göre Sıralaması” kategorisinde 126 üniversite arasında 11. sırada yer aldı. Bilgiyi; faydaya dönüştüren bir eğitim anlayışıyla öne çıkan ÇOMÜ’ de, 31 yıllık tecrübemiz, güçlü akademik kadromuz, oluşturduğumuz iş ve staj imkânlarıyla, sizleri kaliteli bir geleceğe hazırlıyoruz. Bu kapsamda öğrencilerimizi, çağın gerektirdiği bilgi ve becerilerle donatmak için eğitim öğretim kalitemizi sürekli geliştiriyoruz.” dedi.
TARİHİN, KÜLTÜRÜN VE DOĞANIN BİRLEŞTİĞİ EŞSİZ ŞEHİR
Çanakkale’nin bir kültür ve doğa kenti olduğunu da çağrısındaki, ifadelerine ekleyen Rektör Erenoğlu“Ülkemizin, içinden deniz geçen iki şehrinden biri olan, Avustralya’dan Avrupa’ya dünyanın dört bir tarafının ilgi duyduğu tarihi, kültürel ve doğal güzellikleri ile Çanakkale; öğrencilerimize ve personeline büyük şehirlerin imkânlarını ve küçük kentlerin avantajlarını bir arada sunan eşsiz bir şehirdir.  Gelibolu Yarımadası Tarihi Milli Parkı’nın yanı sıra, başta Troya ve Assos olmak üzere pek çok antik kentin de yer aldığı Çanakkale; Fatih Sultan Mehmet tarafından kurulmuştur. Troyalılardan Lidyalılara, Helenler’den Persler’e, Romalılar ve Bizans’tan Osmanlılar’a kadar pek çok kültür ve medeniyetin ayak izlerini taşıyan, Troya Savaşları ve Çanakkale Savaşları gibi önemli olaylara sahne olan Çanakkale, aynı zamanda Cumhuriyetin ön sözünün yazıldığı yer olup, milli iradenin başkentidir.” dedi
ÇOMÜ’LÜ OLMANIN FARKLILIĞINI HİSSEDECEKSİNİZ
Erenoğlu. çağrısında ÇOMÜ’ yü tercih edecek öğrencilerin farklılığı hissedeceklerini ifade ederek şunları söyledi. Türkiye’de tüm birimleriyle birlikte uluslararası tanınırlığa sahip biçimde akredite olan ilk 16 yükseköğretim kurumu arasına giren ÇOMÜ, yükseköğretimde uluslararasılaşmaya önem veren, eğitim ve bilimde dünya standartlarını yakalamış öncü bir üniversitedir ve araştırma üniversitesi olma yolunda hızla ilerlemektedir. ÇOMÜ, öğrencilerine sunduğu uygulamalı ve yurtdışı bağlantılı eğitim, yabancı dil, kütüphane ve AB öğrenci değişim imkânlarıyla da adından söz ettirmektedir. Uygulama olanaklarına özel önem veren ÇOMÜ; Teknoparkı, laboratuvarları, uygulama ve araştırma merkezleri, Türkiye’nin öz kaynaklarıyla alınan ve aktif olarak kullanılan en büyük teleskobuna sahip gözlemevi, radyo ve televizyon stüdyoları, spor salonları, tiyatro sahnelerinin yanı sıra tarih ve arkeoloji için Truva, Assos ve Gelibolu gibi doğal uygulama alanlarıyla öğrencilerin derslerde edindikleri teorik bilgileri pratikte uygulama fırsatına erişmelerine imkân sunar. Eğitim ve uygulamadaki kalitenin yanı sıra özellikle, teknolojinin ilerlemesiyle birlikte dijital eğitim, çevrim içi öğrenme, uzaktan eğitim ve benzeri teknolojik eğitim teknikleri sunan ÇOMÜ, pandemi sürecinde 18 bin lisans öğrencisinin katıldığı araştırmada, uzaktan eğitim sürecini en iyi yöneten 2. üniversite oldu. Hayat boyu devam edecek öğrenme sürecine birlikte başlamak ve güzel yarınlara birlikte ulaşmak amacıyla sizlerin de ÇOMÜ Ailesi’ne katılmanızı bekliyoruz.”
Haber Merkezi