Çanakkale Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü ekipleri, Esenler Mahallesi'nde bulunan Kedi Köyü'nde gerçekleştirdiği rutin sağlık kontrollerine devam ediyor.

Kenti birlikte paylaştığımız can dostlarımız için düzenlenen çalışmalar kapsamında; Veteriner İşleri Müdürlüğünde göreve yeni başlayan Veteriner Hekim Erdi Okur ve Veteriner Teknikeri Semen Tunka’nın katılımı ile, Kedi Köyü sakinleri genel sağlık taramasından geçti. Kedi Köyü’ndeki can dostlara yönelik yapılan sağlık taramasının ardından ekipler, iç-dış parazit ilaçlamalarını da gerçekleştirdi.

Veteriner ekipleri tarafından yapılan sağlık taramasında yerinde tedavisi mümkün olan can dostlara bakım yapılırken, gerekli görülen hallerde ise tedavi ve bakım çalışmaları Çanakkale Belediyesi Sokak Hayvanları Bakım ve Rehabilitasyon Merkezinde gerçekleştiriliyor.

Çanakkale Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü ekipleri öte yandan, can dostların kısırlaştırma, sahiplendirme ve beslenme ihtiyaçlarının karşılanmasına yönelik çalışmalarına da hız kesmeden devam ediyor.

Haber Merkezi