Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, Bayram tatilinde Dardanos bölgesini etkileyen su kesintisinde çalışan belediye personeli ile kahvaltı programında bir araya geldi.

Çanakkale Belediyesi Eski İtfaiye binasında düzenlenen kahvaltı programına Başkan Gökhan'ın yanı sıra Belediye Başkan Yardımcıları M. İrfan Mutluay, Özleyiş Çetin ve Handan Özyayla Kenar'ın yanı sıra birim müdürleri ve belediye personelleri katıldı. Kahvaltıda belediye personelleri ile sohbet eden Başkan Gökhan; “Arife günü başlayan ve Bayram'ın 1. ve 2. günü Dardanos Güzelyalı hattındaki ana boruda meydana gelen patlak nedeni ile büyük bir talihsizlik yaşandı. Ama orada canla başla çalışarak o patlak onarıldı. Tabi bu hat ile ilgili bundan sonra da bazı tedbirler almamız gerekiyor ve bizler de bunun planlamalarını yapıyoruz. Süreç içerisinde bölüm bölüm o hatları değiştireceğiz” dedi.

Bayram tatili sürecinde meydana gelen ani su patlağının onarılmasında büyük bir özveri ile çalışan belediye personeline teşekkürlerini dile getiren Başkan Gökhan; “Bu noktada özellikle orada canla başla çalışan arkadaşlarımıza teşekkür etmek istiyorum. Gerçekten büyük bir gayretle, gece gündüz demeden o arızanın giderilmesi için çaba gösterdiniz. Su kanal ekibinin emeği gerçekten takdire değerdir. Bunu her zaman söylüyorum. Çünkü sizler gece gündüz, yağmur çamur, sıcak soğuk demeden büyük bir özveri ile çalışıyorsunuz. Uzun yıllar önce meydana gelen büyük bir patlakta, gece ayazında biz paltolarla üşürken, o arkadaşlarımız suyun içerisinde boru tamir ediyordu. Bu para ile ölçülemez. Bu bir özveri meselesid ir. Onun için özellikle su kanal ekimize Çanakkale adına çok teşekkür ediyorum” dedi.

Başkan Gökhan'ın konuşmasının ardından kahvaltı programı sohbet ortamında devam etti.

Haber Merkezi