Çanakkale İl Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı ortaöğretim öğrencilerine yönelik Millî Savunma Üniversitesi tarafından "Yüz Yüze Eğitim Faaliyetleri" çerçevesinde Borsa İstanbul Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Konferans Salonu'nda bilgilendirme programı gerçekleştirildi.

Programa Millî Savunma Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Serdar Salman, Tuğamiral Mevlüt Savaş Bilican, Hava Harp Okulu Filo Komutanı Hava Pilot Kurmay Yarbay Aydın Murat Demircan, Tim Komutanı Hava Pilot Üsteğmen Burak Uğraşmış, İl Millî Eğitim Müdür Yardımcısı Erdal Doğancı, Müdürlüğün Şube Müdürleri Hasan Ergüven, Cengiz Yılmaz, okul müdürleri, öğretmen ve öğrenciler katıldı.
 
Saygı duruşunun yapılması ve İstiklal Marşı'nın okunması ile başlayan programda Hava Harp Okulu Komutanı Hava Pilot Kurmay Yarbay Aydın Murat Demircan, Millî Savunma Üniversitesi ve bölümlerinin tanıtımının yapıldığı sunumu gerçekleştirdi. Tanıtım sunumunun ardından Millî Savunma Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Serdar Salman, Millî Savunma Üniversitesine giriş sınavları ve şartları ile ilgili açıklamalar yaparak öğrencilerin sorularını cevapladı. Soru cevap etkinliğinin ardından hatıra fotoğrafı çekimi ile program sona erdi.
Haber Merkezi