Akaryakıt Kaçakçılığı ile Mücadele Eylem Planı kapsamında akaryakıt kaçakçılığı ile mücadele koordinasyon toplantısı Vali İlhami Aktaş başkanlığında yapıldı.

İl Özel İdaresi Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen toplantıya; Çanakkale Cumhuriyet Başsavcısı Altuğ Kürşat Şahin, İl Emniyet Müdürü Faruk Karaduman, İl Jandarma Komutanı J. Kd. Albay Sadi Akman, Sahil Güvenlik Batı Marmara Grup Komutanı SG. Yb. Ercan Oran, İl Defterdarı Doğan Adıgüzel, Gümrük Müdürü Zeynel Kahraman, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Ferhat Güvel, Tekirdağ Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürü Tahir Demir ve ilgili kurum temsilcileri katıldı.

Toplantıda; il genelinde ‘Akaryakıt Kaçakçılığı ile Mücadele Eylem Planı’ doğrultusunda idari ve teknik önlemlerin alınması, denetimlerde etkinliğin arttırılması ve kurumlar arası iş birliğinin geliştirilmesi ve güçlendirilmesi ilişkin konular ele alındı. Akaryakıt kaçakçılığı ile mücadelede alınacak tedbirler ve denetim faaliyetlerine yönelik konuların görüşülerek karara bağlandığı toplantı, yapılan değerlendirmelerin ardından sona erdi.

Haber Merkezi