Temel atma törenine; Vali İlhami Aktaş, Belediye Başkanı Muharrem Erkek, ÇOMÜ Rektörü Prof. Dr. Cüneyt Erenoğlu, Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Mehmet Uğur Yavuz, Çanakkale Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Fahrettin Ersoy, GMKA Çanakkale Koordinatörü Recai Başaran, ÇASİAD Başkanı Kaya Üzen, Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi Proje Müdürü Halit Duran, Microflor Biyoteknoloji ve Tarım Sanayi A.Ş. şirketi CEO’ları Anja Hark-Borrmann ve Febe Floré ile Türkiye Müdürü İbrahim Aydın, yerli ve yabancı davetliler katıldı.

 

Microflor Biyoteknoloji ve Tarım Sanayi A.Ş. tarafından yapılacak Çanakkale Doku Kültürü ve Fidesi Üretim tesisinin temel atma töreninde Vali İlhami Aktaş, Belediye Başkanı Muharrem Erkek, Microflor Biyoteknoloji ve Tarım Sanayi A.Ş. şirketi CEO’ları Anja Hark-Borrmann ile Febe Floré ve Çanakkale Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Fahrettin ERSOY tarafından birer konuşma gerçekleştirildi.

 

Yapılan konuşmaların ardından Çanakkale Doku Kültürü ve Fidesi Üretim Tesisinin temeli hayırlı olması temennisiyle atıldı. 

 

Kaynak: Valilik