Kale Grubu tarafından Çanakkale Deniz Zaferi'nin 109. Yıl dönümü ve 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü için hazırlatılan özel filmde, fedakârlık, inanç, mücadele ve umudu harmanlayan, Türkiye’ye bağımsızlık ve aydınlık bir gelecek kazandıran Çanakkale Ruhuna vurgu yapılıyor.

 

Tarihçi, akademisyen ve yazar Prof. Dr. İlber Ortaylı’nın Gelibolu topraklarını ziyaret edip, Çanakkale Ruhunun taşıdığı derin anlamı aktardığı filmde, Prof. Ortaylı ve her biri kendi alanında umut vadeden gençler, herkesi, bu ruhu yaşamaya ve yaşatmaya davet ediyor.

 

Araştırma tutkusuyla bu yıl yeni bir örümcek türü keşfederek bilim dünyasında ses getiren lise öğrencisi Fikret Arda Düzgünses, derecelere imza atan Milli Sporcu Nihan Akaman, Opera Şan Sanatçısı Recep Ege Altıncıoğlu, Yelken Sporcusu Derin Mine Çelik, Araştırma Görevlisi Canalp Sipahi, Tiyatro Bölümü Öğrencisi Nuri Cabaroğlu, Koro Şefi Seval Yıldız ve Grafik Tasarım Bölümü öğrencisi Dilara Güncü, Çanakkale Ruhunu kendi bakış açılarından yorumluyor.

 

Kale Grubu ve şirketlerinin sosyal medya hesaplarında #ÇanakkaleRuhuyla etiketiyle paylaşılan ve yönetmenliğini Çanakkale tarihiyle ilgili başarılı yapımlara imza atan Gökhan Tarkan Karaman’ın üstlendiği film, Modiki imzasını taşıyor. 

 

Zeynep Bodur Okyay: “Çanakkale Ruhunu canlı tutmak ve gelecek nesillere aktarmak, görevimiz…”

Kale Grubu Başkanı ve CEO’su Zeynep Bodur Okyay, Türkiye’nin ihtiyaç duyduğu atılımı Çanakkale Ruhuyla başarabileceğine inandığını belirterek şunları söyledi: “Biz Kale Grubu olarak, bugüne kadar ne başardıysak Çanakkale Ruhuyla başardık! Bugünse iş dünyasında, akademide, sanatta, bilimde, sporda, hayatın her anında dünyamıza iyi bakarak, Çanakkale Ruhunu canlı tutmayı, gençlerimize ve gelecek nesillere aktarmayı en büyük görevimiz kabul ediyoruz. Bu nedenledir ki, hayallerinin peşinden koşan, tutkularıyla ilkleri başaran, engelleri aşan, bilimin ışığıyla çalışan ve sanatın sesi olan gençlerimizle birlikte değerlerimizi Cumhuriyetimizin yeni yüzyılına taşıyoruz. ‘Dün, bugün, yarın ve daima…’ Çanakkale Ruhuyla ilerlemeye, üretmeye, ülkemize, şehrimize ve dünyaya iyi bakmaya devam edeceğiz. Herkesi de Çanakkale Ruhunu yaşamaya, yaşatmaya davet ediyoruz.”

 

Haber merkezi