Çalıntı motosiklete ve çantaya polis tarafından el koyulurken, zanlıların cinayet ve yaralama suçundan da arandıkları öğrenildi. Olay, Şişli Feriköy Lala Şahin Sokak’ta meydana geldi. İddiaya göre, ilçenin ara sokaklarında kapkaç olaylarının artması üzerine polis ekipleri teyakkuza geçti. Çevrede kapkaç yaptıkları iddia edilen küçük yaştaki 2 hırsız, sokak üzerinde 34 ZK 9295 plakalı çalıntı motosikletle bir kadının çantasını çalarak kaçmaya başladı. Kapkaça uğrayan kadının ihbarı üzerine Şişli İlçe Emniyet Müdürlüğü Önleyici Hizmetler Büro Amirliği’ne bağlı ekipler harekete geçti. Motosikletle kaçarak hızla uzaklaşan 2 şahsı gören polis, şüphelileri takibe aldı. Şüphelilerin eşkale uyması üzerine polis ekipleri ile kapkaççılar arasında kovalamaca başladı.
Motosikleti ve çantayı bırakıp kaçtı, okul bahçesinde yakalandı
Şişli’nin ara sokaklarında kapkaççılar ve polis arasında bir süre devam eden kovalamaca sonucunda şüpheliler yakalanacaklarını anladı. Bunun üzerine şahıslar, Bomonti-Kağıthane Tüneli girişinde motosikleti ve çantayı bırakıp kaçmaya başladı. Zanlılardan biri izinin kaybettirirken, diğer zanlı Yaya Mahallesi’ne doğru kaçmaya devam etti. Takibe devam eden ekipler zanlıyı, Mehmet Pisak Anadolu Lisesi’nin bahçesinde köşeye sıkıştırdı. Yaklaşık 5 metrelik duvarı tırmanan polis, aynı şekilde 2 duvar arasından inerek zanlıyı saklandığı yerde kıskıvrak yakaladı. Gözaltına alınan zanlı olay yerine getirilmesinin arından ifadesi alınmak üzere Şişli İlçe Emniyet Müdürlüğü Çocuk Büro Amirliği’ne götürüldü. Nefes kesen kovalamaca kameralara da yansıdı.
Suç makinesi zanlının cinayet ve yaralama suçundan arandığı öğrenildi
Gözaltına alınan zanlı A.O. (17) Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde sağlık kontrolünden geçirildi. Kontrolün ardından Çocuk Büro Amirliği’ne götürülen zanlının Genel Bilgi Taraması (GBT) sorgusunda hırsızlık suçundan çok sayıda kaydı bulunduğu, kaçan arkadaşıyla birlikte cinayet ve yaralama suçundan arandığı öğrenildi. İfadesinin alınmasının ardından A.O, adliyeye sevk edildi. Öte yandan kaçan diğer zanlının ertesi gün polis tarafından yakalandığı öğrenildi. Kapkaça uğrayan kadına ise ifadesinin alınmasının ardından çantası teslim edildi.


Kaynak: İHA