Kemel Köyünde düzenlenen programa; Vali İlhami Aktaş, İl Genel Meclis Başkanı Nejat Önder, İl Tarım ve Orman Müdürü Nazan Türkarslan, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Celil Sezgin, Merkez Tarım Kredi Kooperatifi Müdürü Cevat Ekici, Kemel Köyü Muhtarı Recep Akın, Kayadere Köyü Muhtarı Mustafa Erol, Tarımsal Kalkınma Kooperatif Başkanları ve üreticilerimiz katıldı.

 

Programda üreticilerimizle bir süre görüşerek sohbet eden Vali İlhami Aktaş, sorun ve taleplerini dinledi. Dağıtılan tohumların üreticilerimize hayırlı olması temennisinde bulunan Vali İlhami Aktaş, devletimizin her daim üreticilerimizin yanında olduğunu belirterek, bol ve bereketli bir üretim yılı geçirmeleri dileğinde bulundu.

 

Ardından, Çanakkale Valiliği himayelerinde, Çanakkale İl Özel İdaresi ve İl Tarım ve Orman Müdürlüğü koordinasyonunda 10 köydeki, 94 üreticimize sertifikalı 15 ton Lord Arpa, 23 ton Sladoran Arpa, 23 ton Tigre Buğday tohumu ekilmek üzere üreticilerimize teslim edildi.

 

Toplam 61 ton  sertifikalı buğday ve arpa tohumluğu dağıtılarak üreticilerimizin 2.550 dekar alanı ekmeleri ile  yangınlardan  zarar gören üreticilerimizin tüm hububat alanının tohumluğunun karşılanması sağlanmıştır.

 

Haber Merkezi