Sosyal medya hesabında, Sarıçay üzerinde devam eden çalışmalardan fotoğraflar paylaşan Yıldırım, DSİ’ye teşekkür ve tebrik mesajı yayımladı. Yıldırım şu açıklamalarda bulundu; “Büyüyen Çanakkale’mizin ihtiyaçlarını karşılayabilmek önemli… Artan nüfus ile oluşan yoğun trafik, kaybolan zamanlar önemli.
Bu hususta Havaalanı bitişiğindeki ada ile Sarıçay karşısı Doğalgaz kavşağı arkasındaki sanayi bitişiğindeki ada arasındaki geçişi sağlamak amacıyla insiyatif alarak Köprü yapımına başlayan DSİ Yetkililerimizi-Bölge Müdürü Murat Lütfü Gündoğan ve ekibini canı gönülden tebrik ediyorum.
Yapacakları bu Köprü ile ilgili bölgenin trafik yoğunluğunu rahatlatacak ve hemşerilerimizin değerli vakitlerine olumlu katkılar sağlamış olacaklar.
Şehrimizin bu ihtiyacı noktasında konunun sahibi olan Belediye ise yetkili? olmalarına  rağmen şehrin sorunları ve ihtiyaçları özelinde ortalıkta görünmeyerek, Yine bizleri şaşırtmadı.
Aslında, o bölgede yıllar önce bu köprünün yapılması elzemdi. Bölgenin inşaa sürecine başlanması ile ilgili adanın ve beraberinde uzanan hattın taşıdığı nüfusun artacağı çok netti. Bu hususları göz önüne alarak köprü ihtiyacı açıkça göze çarpıyordu.
Proaktif planlama ile hızlıca harekete geçilip, inşaa süreci devam ederken, altyapı, yollar ve köprüler de ihtiyaç dahilinde tasarlanıp, yapılarak süreci aksaklıklara ve tıkanıklıklara teslim etmeden, sağlıklı şekilde yönetmek gerekirdi.
Fakat yine böyle olmadı Belediye bekledi, bekledi, bekledi… Çözüm üretmek ise DSİ’ ye düştü…
DSİ yetkililerinden köprü inşaatının hızlı şekilde, yılbaşı gibi, bitirilmek istendiği bilgisini aldık.
Ayrıca sevindirici… Bitmeyen binalar gibi öyle 8- 10 yılda değil, sadece üç-beş ayda…
Belediye sadece bu hususta beklemedi? Sarıçay’ ın Temizliği için de 30 yıldır bekliyor!… Temizlik Protokolü olmasına rağmen 30 yıldır hiçbir hamle yapılmadı… Çözüm yine DSİ’ ye düştü. Sarıçay’ ı tek başlarına temizliyorlar. DSİ yetkililerine özverili çalışmaları nedeniyle teşekkür ederim.
Yerel Seçimlere yaklaştığımız şu süreçte, değerli vatandaşlarımızın, Belediye’ nin makus işleyişini, gözden geçirmelerinin çok önemli olduğunu düşünüyorum.  Çözümsüzlük devam etmemeli?”

Haber merkezi