1978 yılında Erzurum'da doğan Nebioğlu, ilk ve orta öğrenimini Erzurum'da tamamladıktan sonra, 2001 yılında Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Birimler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümünden mezun oldu.
Askerlik görevini Hava Kuvvetleri Komutanlığına bağlı Erdek Özel Eğitim Komutanlığında yaptı. 2004 yılında Mülki İdare Amirliği Mesleğine intisap etti ve Yozgat’ın Aydıncık ve Kayseri’nin Özvatan ilçelerinde Kaymakam Vekilliği; Kayseri’nin Akkışla, Artvin’in Yusufeli, Gaziantep’in Araban, Erzincan’ın Üzümlü, Rize Vali Yardımcısı, Sakarya’nın Kocaali Kaymakamlığı görevlerinde bulundu. 2023 Ağustos ayı Mülki İdare Amirleri Kararnamesi ile Çan Kaymakamı olarak atandı.
Yüksek Lisansı Atatürk Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü İşletme Bölümünde tamamladı. Doktora eğitimini Atatürk Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Sosyoloji Anabilim Dalında, "Türkiye'de 4207 Sayılı Tütün Ürünlerinin Zararlarının Önlenmesi ve Kontrolü Hakkında Kanun'un Uygulanması: Yasaklar ve Sigaranın Toplumsal Algılanışı" isimli teziyle tamamladı. 2017 tarihinde doktora derecesi aldı.
İngilizce ve Fransızca dillerini bilen Kaymakam Nebioğlu, evli ve üç çocuk babası.

Haber Merkezi