ÇOMÜ Rektörü Prof. Dr. Cüneyt Erenoğlu ile Biga Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Şadan Doğan’ın katılımları ile Biga Meslek Yüksekokulu ve Biga Ticaret ve Sanayi Odası arasında öğrencileri “Staj ve İstihdamına Yönelik İşbirliği” ile “İş Yeri ve Mesleki Uygulamaları Eğitim ve Öğretim İşbirliği” protokolleri imza töreni gerçekleştirildi.
 
Prof. Dr. Erenoğlu, Biga Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı  Şadan Doğan,  Biga Ticaret Borsası Başkanı  Bülent Baş, Biga Ziraat Odası Başkanı  Güray Ergün, Biga Şoförler Odası Başkanı  Sait Tanur, Biga Sanayici ve İş İnsanları Derneği Başkanı  İsmail Özer, Biga Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Melih Akyıl, Biga Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Üyesi Tevfik Başarır, Biga STK temsilcileri, Biga Ticaret ve Sanayi Odası Genel Sekreteri Mustafa Mutlu, Üniversitemiz Meslek Yüksekokulları Koordinatörü  Doç. Dr. Engin Gür, Biga İ.İ.B.F Dekanı Prof. Dr. Hüsnü Levent Dalyancı, Ezine Gıda OSB Müdürü Alper Altınok, Biga Ticaret ve Sanayi Odası Meslek Komite üyeleri  ile Meslek Yüksekokul  Bölüm Başkanlarının katılım sağladığı imza töreninde konuşan Rektör Erenoğlu “İmzalan protokol ile Meslek Yüksekokulumuz öğrencilerinin  staj ve istihdam olanaklarının arttırıldığını belirtmiştir”dedi. Biga Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Şadan Doğan, ise hazırlanan protokol kapsamında sadece Biga da ikamet eden öğrenciler için değil Ülkemizin diğer şehirlerinde ikamet edecek mezun öğrencilerimiz’in istihdamın da öncelikli olarak sağlanacağını belirtmiştir.” dedi.
 
İmza töreni öncsi gerçekleştirilen toplantıda ise Meslek Yüksekokulumuz ve STK’lar ile yapılması planlanan eğitim-öğretim iş birliği faaliyetleri ve hazırlanacak ortak projeler hakkında fikir alışverişlerinde bulundu.
Toplantı ve imza töreni Biga Meslek Yüksekokulu Atölye ve Laboratuvarların gezilmesi ile son buldu.

Haber merkezi