Çanakkale Valisi İlhami Aktaş, Çanakkale’deki Roman vatandaşların konut ihtiyacını karşılamak üzere Çanakkale Valiliği, İl Özel İdaresi, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü ve Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü koordinesinde yapılacak konut projesi kapsamında güne roman vatandaşlarımızı ziyaret ederek başladı.
 
Arslanca Mahallesi Tekzen bölgesinde ikamet eden roman vatandaşlarla bir süre görüşerek sohbet eden Vali İlhami Aktaş, vatandaşların sorun ve taleplerini dinleyerek, yapılacak konutların Roman vatandaşlarımıza hayırlı olması temennisinde bulundu.
 
Roman vatandaşlar, Vali İlhami Aktaş’ın ziyaretinden duydukları memnuniyeti dile getirerek desteklerinden dolayı teşekkür ettiler.
 
Ardından, Arslanca Mahallesi Tekzen bölgesinde Roman konutlarının yapılacağı alanda incelemelerde bulunan Vali İlhami Aktaş, yapılacak çalışmalar hakkında yetkililerden bilgi aldı.
 
Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı Roman vatandaşlarımıza yönelik özel sosyal konut projesi kapsamında çalışmaların başlandığını belirten Vali İlhami Aktaş, en kısa süre de konutların bitirilerek, roman vatandaşlarımıza teslim edileceğini ifade etti.
 
Roman Konutları inşaat alanı incelemesinde Vali İlhami Aktaş’a Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürü Bekir Çelen, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Celil Sezgin, Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdür V. Harun Hazır, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Mustafa Pulluk ve Çanakkale Roman Dernekleri Federasyonu Başkanı Şahin Şendoklar eşlik etti.
 
Haber merkezi