ÇTSO Kongre ve Fuar Merkezi’nde gerçekleşen ziyarette; ÇTSO Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Semizoğlu, Başkan Yardımcısı Ersin Kahraman, Yönetim Kurulu Üyeleri Ahmet Çelik ve Akın Yalman ile Genel Sekreter Sema Sandal hazır bulundu.

Ziyaretten duyduğu mutluluğu ifade eden Başkan Semizoğlu; “Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası  olarak, gözbebeğimiz Üniversitemiz için  üzerimize düşen ne varsa yapmaya gayret ettik. Genç ve başarılı akademisyenimiz Prof. Dr. Ramazan Cüneyt Erenoğlu ile başlayan tercih dönemiyle birlikte yeni eğitim döneminde  Üniversitemizi tercih edecek öğrenciler için neler yapılabilir, ÇTSO ve ÇOMÜ işbirliğinde planlanacak ortak projeler, üyelerimizin ihtiyacı olan alanlarda istihdama yönelik staj imkanlarının arttırılması , ÇOBİLTUM’dan üyelerimizin daha çok fayda sağlayabilmesi için yapılabilecekler konularında fikir alış verişinde bulunduk. Ayrıca Üniversite - sanayi işbirliğinin sadece söylemde ve toplantı konularında kalmayıp ivedilikle somut bir hale getirilerek sahada sonuç alabileceğimiz bir stratejiye dökülmesi için karşılıklı önerilerde bulunduk. Önceliği bu konuya vererek güzel bir ortak proje yapmayı arzu ediyoruz. İlimizde , eğitime en fazla katkı veren bir meslek kuruluşu olarak Sayın Rektörümüze, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da ne zaman bize ihtiyaçları olursa yanlarında olacağımızın sözünü bir kere daha verdik” dedi.

Ziyaretin akabinde Prof. Dr. Erenoğlu, Yönetim Kurulu ile birlikte, ÇTSO Kongre ve Fuar Merkezi’nde bulunan Piri Reis Müzesini gezdi. Başkan Semizoğlu, Rektör Erenoğlu’na ÇTSO’nun Osmanlı Belgeleriyle Çanakkale Deniz Ticareti kitabını hediye etti.