Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) ile T.C. İçişleri Bakanlığı Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdürlüğü arasında “Onsekiz Mart Sivil Toplum Akademisi” kurulmasına dair iş birliği protokolü imzalandı.

ÇOMÜ Rektörlük makamında gerçekleşen protokol imza törenine, Rektör Prof. Dr. R. Cüneyt Erenoğlu, Lapseki Kaymakamı Emre Öztürk, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Evren Karayel Gökkaya, Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu Müdürü Çağman Esirgemez, Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Mehmet Uğur Yavuz, Troya Müzesi Müdürü Rıdvan Gölcük, Çanakkale Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Nazan Yelkikalan, Biga İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Doç. Dr. Erdal Aydın katıldılar.

İmzalanan protokol ile genel müdürlük ve üniversite‘nin iş birliğinde, akademi ve kamu kurumu deneyiminin birleştirilerek, sivil toplum kuruluşu temsilcilerine ve sivil toplum alanında faaliyet göstermek isteyen herkese yönelik düzenlenecek eğitim programları yoluyla gerekli donanımın kazandırılması hedefleniyor.


Kaynak: Haber Merkezi