Özbekistan Ankara Büyükelçiliği Müsteşarı Maşrab Mamirov ve Başkatibi Hurşid Rahmanov Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulunu ziyaret ederek yapılabilecek işbirlikleri hakkında görüş alışverişinde bulundu.
 
ÇTSO Kongre Fuar Merkezinde gerçekleşen ziyarette, Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Semizoğlu, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Murat Aydoğdu, Yönetim Kurulu Sayman Üye Turgay Kılıç, Yönetim Kurulu üyeleri Ahmet Çelik, Ayşe Önen Özoğuz, üyemiz Kadir Alaylı ve Genel Sekreter Sema Sandal hazır bulundu.
 
Ziyaretle ilgili bilgi veren Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Semizoğlu; “Orta Asya Cumhuriyetlerinin en kalabalık ülkesi olan Özbekistan, eski İpek Yolu üzerindeki merkezler olan Semerkand ve Buhara'ya ev sahipliği yapmaktadır. Özbekistan bu sebeple Orta Doğunun merkezi konumundadır. Özbekistan gıda sektöründe hem ithalatçı hem de ihracatçı konumdadır. İnşaat sektörüne yönelik önemli fırsatlar yaratan Özbekistan’ın genel ekonomik durumu hakkında Özbekistan Ankara Büyükelçiliği Müsteşarı Maşrab Mamirov ve Başkatibi Hurşid Rahmanov’dan bilgi aldık. Kendileriyle Çanakkale’den neyi satabiliriz veya ithal etmek durumunda olduğumuz hangi kalemleri daha ucuza alabiliriz konularını masaya yatırdık. Özbekistan ile Çanakkale arasında yapılabilecek işbirliklerini görüştük. Verimli geçen ortak toplantımızın ardından sürecin ne şekilde devam ettirebileceğimizi görüştük. Özbekistan Ankara Büyükelçiliği Müsteşarı Maşrab Mamirov ve Başkatibi Hurşid Rahmanov’a verdileri bilgiler, gösterdikleri işbirliği ve samimi yaklaşımları için Yönetim Kurulum adına teşekkür ediyorum.”
 
Haber Merkezi