Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası (ÇTSO) Yönetim Kurulu Başkanı, TOBB Ticaret ve Sanayi Odaları Konsey Üyesi Selçuk Semizoğlu, yeni asgari ücretin çalışanlara ve iş dünyasına hayırlı olmasını ifade ederek değerlendirmelerde bulundu.
 
Her işverenin;  çalışanlarının hayat standartlarının, geçim koşullarının insanca olmasını, akşam evine mutlu gitmesini ve işyerinde huzurla çalışmasını arzu ettiğini aktaran Semizoğlu açıklamasında şu cümleleri kurdu; “Yüzde 54,66’lık artışla 8.506,80 TL net olarak belirlenen asgari ücretin brütü 10.008,00TL, işverene teşvikli maliyeti ise 11.759,40 TL’dir.  İşverenden çıkan paranın ancak % 72,34’ü asgari ücretli çalışanın cebine girmektedir. Asgari ücretin üzerinde ücretle çalışanlar için ise bu oran daha da azdır. 
 
Çalışanlarımızın refah seviyelerinin ve alım gücünün yükselmesi, işletmelerimizin sürdürülebilirliği için işverenler üzerindeki yükün azaltılması gerekmektedir. Gelir ve damga vergisinin muafiyetinin devam etmesi sevindiricidir ancak dengelerin korunarak ilave destek ve teşviklerin çıkartılması beklenmektedir. İş dünyası olarak bizler her koşulda çalışanlarımız ile birlikte üretmeye, ülkemizin büyüme hedeflerine katkı sunmaya devam edeceğiz.”
 
Haber Merkezi