Çanakkale Belediyesi Çocuk Kültür Evi, çocukları yazarlar ve farklı disiplinlerden sanatçılarla buluşturmaya devam ediyor.

 “Evde Yazar Sohbetleri” başlığıyla çevrim içi olarak yürütülen ve Çocuk Kültür Evi YouTube kanalı ile sosyal medya hesapları üzerinden paylaşıma açılan video sohbetlerin aralık ayı konuğu çocuk edebiyatının genç kalemlerinden yazar Melis Sena Yılmaz oldu. Melis Sena Yılmaz’ın Çocuk Kültür Evi için özel olarak gerçekleştirdiği; çocukluğundan, yazma sürecinden bahsettiği ve “Aşağistanbul” kitabıyla ilgili pek çok detaya yer verdiği keyifli sohbet,  Kültür Evi sosyal medya hesapları üzerinden paylaşıma sunuldu.  Etkinliğin ardından yazarın Günışığı Kitaplığı bünyesinde yayımlanan “Aşağistanbul“ adlı kitabı, Çanakkale Belediyesi tarafından Çocuk Kültür Evi atölye programlarına devam eden çocuklara armağan edildi.
Melis Sena Yılmaz Kimdir?
Melis Sena Yılmaz, 1997 yılında Bursa’da dogˆdu. I·stanbul’da Bogˆazic¸i U¨niversitesi Ekonomi Bo¨lu¨mu¨’nde lisans ve yu¨kseklisans egˆitimi aldı. C¸ocuk oyununda senaristlik yaptı, c¸es¸itli platformlarda o¨yku¨leri yayımlandı. O¨gˆrencilik yıllarında c¸alıs¸tıgˆı Karako¨y ve S¸is¸hane’den etkilendi. Gerc¸eku¨stu¨ bir du¨nyayı anlattıgˆı ilk c¸ocuk romanı As¸agˆI·stanbul (2022) Beyogˆlu’nun sokaklarında yu¨ru¨rken aklına du¨s¸tu¨. Melis Sena Yılmaz I·stanbul’da yas¸ıyor; gu¨ndu¨zleri sosyal bilimlerle, geceleri ise edebiyatla insanları anlamaya c¸alıs¸ıyor. (Kaynak: Günışığı Kitaplığı)
 
Haber Merkezi