LÖSEV, lösemili ve kanser hastasına umut olurken, sağlıklı, mutlu yarınlar için el ele, birlikte çalıştığı gönüllüleri de unutmadı. ‘Dünya Gönüllüler Günü’ kapsamında gönüllüleriyle birlikte İstanbul’da düzenlenen Gönüllü Çalıştayında buluştu.
 
LÖSEV, 25 yıldır Türkiye genelinde 67 binden fazla lösemi kanser hastasına ve ailelerine maddi-manevi destekler iletirken çocukları yaşama bağlıyor. Bu denli önemli ve kutsal görevi, bir sivil toplum kuruluşu olarak, tamamen gönüllü kişiler ve hayırsever Türk halkının destekleri ile gerçekleştiriyor. Bu anlamlı çabalar lösemi ve kanser ile mücadele eden çocukların yüzünde birer gülümseme, tedavilerinde hızlı ilerlemeler olarak yansıyor. Her yıl 5 Aralık, gönüllü çalışmaları ve faydalarını duyurmak, gönüllülük bilincini arttırmak amacıyla Dünya Gönüllüler Günü olarak kutlanıyor. LÖSEV İstanbul tarafından bu yıl Dünya Gönüllüler Günü kapsamından The Stay Hotel Bosphorus’da düzenlenen Gönüllü Çalıştayına 120 LÖSEV gönüllüsü katıldı. Gönüllüler gün boyu düzenlenen eğitimlerle farkındalık kazanırken atölye etkinlikleri ile keyifli dakikalar geçirdi. LÖSEV Marmara Bölge Koordinatörü Zuhal Ön yaptığı “Dünden Bugüne LÖSEV” konuşmasında 25 yıldır hiç durmadan lösemili çocuklar ve kanser hastaları için mücadelemizi sürdürüyoruz. Bu mücadelede en büyük desteği siz gönüllülerimizden alıyoruz. Tüm gönüllülerimize teşekkürler. Sizler iyi ki varsınız” Dedi. LÖSEV İstanbul İl Koordinatör Yardımcısı Ayşe Ertuğrul ise çalıştayda yaptığı konuşmada gönüllülere teşekkürlerini dile getirerek "Kanser ve lösemi bir bireyin veya ailenin tek başına mücadele edebileceği bir hastalık değil. Senelerce süren bu tedavilerde ailelerin yanında olduğumuzu hissettirmemiz gerekir. Siz değerli gönüllülerimizle birlikte çocuklarımız yaşasın, yüzlerindeki gülümseme eksik olmasın diye 25 yıldır bu iyilik hareketini birlikte sürdürüyoruz.” Dedi.
LÖSEV’de Herkesin Yapabileceği Bir Şeyler Mutlaka Var!
 
Türkiye genelinde 6 milyondan fazla gönüllüsüyle en çok gönüllü üyeye sahip STK olan LÖSEV herkesi gönüllü olmaya davet ediyor. İlkokuldan üniversiteye kurumlardan emeklilere kadar LÖSEV’de herkesin lösemi ve kanser ile mücadele eden çocukları yaşama bağlamak için yapabileceği bir şeyler var. LÖSEV, destek olmak isteyen her yaştan gönüllü için farklı projeler sunuyor. LÖSEV’e gönüllü olmak çok kolay. www.losev.org.tr adresinden gönüllü kayıt formu doldurulabileceği gibi 0312 447 0660 numaralı telefondan da kayıt olunabiliyor.