Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından Türkiye Kültür Yolu Festivalleri kapsamında düzenlenen Troya Kültür Yolu Festivalinde çocuklar da birbirinden eğlenceli etkinliklerle festivalin tadını çıkardı.
 
41 noktada, 112 etkinlikle, 1000’den fazla sanatçının katılımıyla her yaşa ve her zevke hitap eden içeriklerle Çanakkale’nin dört bir yanı sahneye dönüşen festivalde minik sanatseverler de unutulmadı. Çocuklar için tiyatrodan atölyeye, film gösteriminden sahne şovlarına kadar birçok farklı etkinlik düzenleniyor. Anadolu Hamidiye Tabyası’nda tiyatro, drama ve pandomim atölyesinde kendilerini yeniden keşfeden çocuklar, hayal güçlerinin sınırlarını zorluyor. Çanakkale Güzel Sanatlar Galerisi’nde ‘Minik Eller Sanat Atölyesinde Buluşuyor’ etkinlikleri kapsamında ebru ve hat yazım atölyeleriyle renkler ve çizgilerin sanata dönüşümünü öğreniyor. Festival kapsamında çocuklar sevdikleri yazarlar ile de buluşma olanağı buluyor. Mehmet Akif Ersoy Halk Kütüphanesi’nde bugün çocuk edebiyatının önde gelen isimlerinden Tülin Kozikoğlu ve başarılı çocuk kitapları çizeri Murat Kalkavan minik okurları ile buluşarak bir çizim ve hikâye atölyesi gerçekleştirdiler.
 
Anadolu Hamidiye Tabyası’nda ise çocuklar ‘Küçük Prenses’ oyununu merakla izlediler. Ayrıca, Troya Kültür Yolu Festivali kapsamında TRT Çocuk’un sevilen çizgi filmlerinden Rafadan Tayfa’nın sahne şovu ‘Grup Rafadan’ Troya Atı Açık Hava Sahnesi’nde çocuklarla buluştu. Yüzlerce çocuk gösteriyi heyecanla izlerken, Grup Rafadanın şarkılarını ezbere söylediler.
 
Haber Merkezi