İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Edremit’te yaşayan ailesini ziyaret ettikten sonra iki yıl önce bir yayında kendisini çok sevdiğini ve görmek istediğini söyleyen Ezine’nin Kemallı Köyü’nde yaşayan Safinaz Öcal’ı da evinde ziyaret etti.  Son aylarda gündemden düşmeyen Cumhurbaşkanlığı adaylık sorusunda yanıt veren Başkan İmamoğlu, “2023 memleketimiz adına çok güzel olacak.  O işler bizim işimiz değil, biz işimize bakıyoruz, çok çalışıyoruz, böyle dualar alıyoruz. Memleketimizin insanının sözünün geçtiği, insanımızın adaletle buluştuğu, çocuklarımızın gençlerimizin geleceğine umutla baktığı bir yıl olacak” dedi.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu,  Edremit’te yaşayan ailesini ziyaret ettikten sonra, Çanakkale’ye gelerek, iki yıl önce Gazeteci Cüneyt Özdemir’in canlı yayınına katılarak, Başkan İmamoğlu’nu çok sevdiğini ve onu görmek istediğini dile getiren Ezine’nin Kemallı Köyü’nde yaşayan Safinaz Öcal’ı da evinde ziyaret etti. Başkan İmamoğlu'na Ayvacık Belediye Başkanı Mesut Bayram ve Bayramiç Belediye Başkanı  Mert Uygun da  eşlik etti.
Köy camisini gezen ve köylülerle köy kahvesinde buluşan Başkan İmamoğlu eşi Dilek İmamoğlu ile yaşlı kadının evine gitti. Bir süre sohbet eden Başkan İmamoğlu duygularını ifade ederek,  “ Çok mutluyum, içimde ukde kalmıştı. Bana sitemi de ulaştı.  CHP Genel Başkan Yardımcımız Çanakkale Milletvekili Muharrem Erkek aradı, birkaç belediye başkanımız aradı, anneme ziyarete geldiğimde hemen onu da ziyaret edeceğim demiştim. Nasip oldu. Dün annemde idim, bugün de Safinaz Teyzeme geldim.  Böyle güzel annelerimiz bana dua etti mi kendimi o kadar güvende hissediyorum ki. Onların duaları bana yetiyor.  Ben şanslıyım, hem anneannemle hem babaannemle  birlikte büyüdüm. Gençlere de her zaman aile büyükleri ile birlikte olmalarını tavsiye ediyorum. Çocukluğuma geri dönmüş gibi hissediyorum şu an” dedi.
“ÇANAKKALE RUHUNU MİLLET OLARAK MUHTACIZ”
Çanakkale hakkında da görüşleri sorulan Başkan İmamoğlu, “Çanakkale her yönü ile bizim için büyük emanet. Çanakkale’nin tarihi Anadolu açısından Truva ile başlar. Çanakkale ruhu olan bir yer, geçilmez karakteri vardır. Buranın şehitleri ve gazileri bizim için çok önemlidir. O yüzden Bigalı Köyü’nden Atatürk’ün evinin yakınından bir köy evi de almıştık.  Nasip olursa orada da vakit geçirmek istiyoruz. Buranın barışçıl karakterini yaşamak istiyoruz.  Atatürk’ün ANZAC annelerine yazdığı mektubu unutmamalıyız. Çanakkale ruhunu millet olarak muhtacız. Ben de bu şehri çok seviyorum. Babam da Edremit Güre’ de yaşıyor. O da bu coğrafyada sağlığını buldu.    Memleketin cennet köşesi. Çanakkale’ye sevgiler.”
“BİZ İŞİMİZE BAKIYORUZ, ÇOK ÇALIŞIYORUZ”
Son aylarda gündemden düşmeyen Cumhurbaşkanlığı adaylık sorusunda yanıt veren Başkan İmamoğlu, “2023 memleketimiz adına çok güzel olacak.  O işler bizim işimiz değil, biz işimize bakıyoruz, çok çalışıyoruz, böyle dualar alıyoruz. Memleketimizin insanının sözünün geçtiği, insanımızın adaletle buluştuğu, çocuklarımızın gençlerimizin geleceğine umutla baktığı bir yıl olacak” dedi.
Dilek Akşen