Suriye’de görev yapan Tuğgeneral Sezgin Erdoğan, geçirdiği kalp krizi sonucu vefat ederek şehit düştü. Acı haber sabah erken saatlerde Çanakkale’deki annesine ulaştırıldı.

Tuğgeneral Sezgin Erdoğan Suriye’de görev başında kalp krizi geçirerek şehit oldu. Çanakkale merkezindeki Eseneler Mahallesinde ikamet eden annesine acı haber Vali İlhami Aktaş, Boğaz ve Garnizon Komutanı Cem Okyay ile askeri yetkililer tarafından verildi. Vali Aktaş ve komutanlar acılı anneye başsağlığı dileklerini iletti. Şehit evinde ambulans ve doktor da hazır bekletilirken, Acı haberi duyan yakınları ve komşular da şehit annesine destek için evin önüne geldi.

Diğer yandan Milli Savunma Bakanlığından ‘Kahraman Silah Arkadaşımız Tuğgeneral Sezgin Erdoğan Geçirdiği Rahatsızlık Sonucu İdlib’de Şehit Oldu’ başlığıyla yapılan açıklamada; “Tuğgeneral Sezgin Erdoğan, İdlib harekât bölgesinde 09 Eylül 2020 tarihinde görevi esnasında rahatsızlanmış, derhal hastaneye kaldırılmış ve yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit olmuştur. Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehidimize Allah’tan rahmet, kederli ailesine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır dileriz” denildi.
 


Kaynak: Haber Merkezi