İstanbul’un Fethi'nin 563’üncü yılı için İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından Yenikapı Miting Alanı’nda gerçekleştirilecek Fetih Şöleni programına katılmak için Ankara’dan İstanbul’a gelen Başbakan Binali Yıldırım, Atatürk Havalimanı’ndaki hava trafik kontrolörleri (Kule) ile sürpriz bir görüşme gerçekleştirdi.
Özel uçak 'ANA' ile Atatürk Havalimanı’na iniş için alçaldığı sırada uçağın kokpitine geçen Başbakan Binali Yıldırım, uçağın kaptan pilotu aracılığıyla hava trafik kontrolörleriyle irtibat kurdu. Başbakan Yıldırım ve kule görevlileri arasında yaşanan diyaloglar telsiz konuşmalarına yansıdı.
Başbakan Binali Yıldırım ve kule görevlileri arasında yaşanan konuşmalar şu şekilde gerçekleşti:
Kaptan Pilot: Sayın Başbakanımızın sizlere bir mesajı olacaktı
Kule Görevlisi: Tabi efendim dinliyoruz.
Başbakan Binali Yıldırım: İstanbul Kule iyi günler. Kolay gelsin. Hepinizi sevgiyle, saygıyla selamlıyorum. Allah yar ve yardımcınız olsun. Bütün arkadaşlara selamlarımı gönderiyorum. İnşallah sizin sayenizde son 14 yılda gelişen havacılığımız çok daha ileri noktalara gidecek.
Kule: Efendim, Sayın Başbakanımız çok teşekkür ediyoruz. Bizler de tüm ekip olarak sizleri sevgiyle selamlıyoruz.
Başbakan Binali Yıldırım: Aleykümselam. İyi çalışmalar. Nasıl trafik yoğun mu?
Kule Görevlisi: Efendim her zamanki gibi İstanbul yoğun olacak.
Başbakan Binali Yıldırım: Artık biz de yaklaşmadayız. Yakında inbound olacağız.
Kule Görevlisi: Teşekkür ederiz efendim. İyi inişler olsun Sayın Başbakanım. Görüşmek üzere. En kıza zamanda bekliyoruz.
Başbakan Binali Yıldırım: Teşekkürler iyi çalışmalar.
Kule Görevlisi: Sağolun efendim. İyi inişler olsun. 


Kaynak: İHA