İstanbul'da yaşayan ve tamamı kadınlardan oluşan bir grup doğasever, Tuncelili rehberler eşliğinde kentin doğal güzelliklerini görme fırsatı buldu. Doğaseverler, üç gün süren gezinin son gününde, Ovacık ilçesine bağlı Ağaçpınar köyündeki ters laleleri görmek için saatler süren bir yolculuk gerçekleştirdi. Yorucu yolculuğun ardından ters laleleri gören doğaseverler, bol bol fotoğraf çekti. Doğasever kadınlar Tunceli'nin doğasının kendilerini büyülediğini dile getirdi.  Nurdan Ateş isimli doğasever, "İnsan defalarca seyahat edebilir, dünyanın her yerine gidilebilir. Ancak burada kendimi aşık olmuş gibi hissediyorum. İnanılmaz bir doğa ve güzellik var. Kendimi çok şanslı hissediyorum iyi ki gelmişim. Doğa muazzam. Bitki örtüsü çok canlı. Hayatımda ilk defa karşılaştığım bitkiler ve hayvanlar beni çok heyecanlandırdı" dedi.

Hülya Ceylan, "Şubat'ta gelmiştim. Kışın başka güzeldi. Baharda da görmek istedim. Yine doyamadım. Sonbaharda da geleceğim. İnsanlar doğaya zarar vermeden gelip bu güzellikleri görmeli" diye konuştu.

Gülistan Demir ise, “O kadar güzel bir doğada o kadar güzel bir yerdeyiz ki anlatamıyorum. Manzarasıyla, doğasıyla, insanıyla her şeyiyle ayrı bir güzel. Bu güzelliği yaşamak gerekiyor. Seneye daha büyük bir grupla gelmeyi düşünüyorum. Özellikle de burayı tanımayan insanları getirmek istiyorum. Buralı olup da hiç gelemeyen insanları da buraya getirmek istiyoruz" ifadelerinde bulundu.  İstanbul'dan geldiğini ve aslen Diyarbakırlı olduğunu dile getiren Bahar Tayşi da, "Doğunun kültürünü, doğasını biliyorum ama burası bambaşka. Doğa harikası bir yer. Munzur Çayı'na bayıldım. Yemekleri de çok güzel. Üç gündür rüya gibi bir tatil yaşadım" dedi. 


Kaynak: İHA