Şüpheliler vurdukları hayvanların başlarını kesmiş, ardından gövdelerini çalmışlardı. Olayla ilgili Jandarma karakoluna çağırılan hayvanların sahibi Cengiz Akdeniz'in detaylı ifadesi alındı. Bölgeye girişlerde bulunan kameralar incelenerek şüphelilerin kullandıkları araç yada araçların plakaları belirlenmesine çalışılıyor.
 
7 HAYVAN VURULARAK ÖLDÜRÜLMÜŞTÜ
Şile Ağva 'da Çataklı Köyü'nde arazide otlayan 7 mandayı başlarından vurarak öldüren şüpheliler, başlarını kesip etlerini kamyonlara yükleyerek çalmıştı. Hayvanlarının cesetlerini 5 gün arazide aradıktan sonra bulan Cengiz Akdeniz "Mandalar geri dönmeyince üzerine aramaya başladım. 5 gün her yerde hayvanlarını aradım. Bir süre sonra hayvanlarının bir bölümünün Kalemli Köyü yakınında görüldüğünü öğrendim. Kayıp hayvanların cesetlerini daha sonra kendim arazide buldum. " demişti.
 
JANDARMA HAYVANLARIN SAHİBİNİN İFADESİNİ ALDI
 
İl jandarma komutanlığı tarafından olayla ilgili geniş çaplı soruşturma başlatıldı. Hayvanların sahibi Cengiz Akdeniz, Jandarma karakoluna çağırılarak olayla ilgili detaylı ifadesi alındı. Cengiz Akdeniz'in ifadesinde hayvanlarını çalanlardan şikayetçi olduğu ve yakalanmalarını istediği öğrenildi.
 
BÖLGEDEKİ GÜVENLİK KAMERALARI İNCELENİYOR
 
Şüphelilere ulaşmak için operasyonlara devam eden jandarma ekipleri, bölgeye giriş çıkışlarda bulunan güvenlik kamera görüntülerini inceleme altına aldı. Yapılan çalışmalarda bölgeye giren kamyonet, kapalı kasa kamyonet gibi araçların tespit edilerek araştırıldığı tespit edildi. Yapılan çalışmalarda şu ana kadar bir şüpheli yakalanamadı.


Kaynak: DHA