İşte Fuat Uğur'un Türkiye Gazetesi'ndeki bugünkü yazısı;
Fetullah’ın son gizli talimatı ve ailelere öneriler
Cumartesi günü yayınlanan yazımda “kontrollü darbe” yalanının CHP Genel Başkanı’na söyletilmesinin bir FETÖ projesi olduğunu yazmıştım. İnandırıcılığı kalmayan FETÖ elebaşı esasında CHP’lileri değil, kendi kitlesel tabanını ikna etmek istiyordu.
Fetullah alçağı ailelere yönelik yeni bir plân kurmuştu ve son gizli notlarını haber kaynağım Ümit Akdemir ele geçirdi. Hem de Pensilvanya’dan servis edilen emri bizzat alan FETÖ eyalet imamından elde etti. Daha doğrusu onun talimatı iletmek için bir araya geldiği ünite sorumlusundan.
Bu projenin tutuklu ya da ihraç edilmiş FETÖ elemanlarının aileleri üzerinden tezgâhlandığını deşifre eden Ümit Akdemir, hain plânı ele geçirdi.
İşte FETÖ elebaşı Gülen’in bire bir gizli notları:
“İslam dünyasında yüz binlerce insan ve yüz binlerce insan kendileri ile alakadar olan ailelerle müşterek mütalaa edildiği zaman, zannediyorum yüz ile çarpmak icap eder. Dolayısıyla ıstırap duyan insanların sayısı milyonlara baliğ olmuştur. Bu yüzden, bu alanı iyi mütalaa etmek lazım.
Şimdi sizin arkadaşlarınız, ana omurga olarak yüz-iki yüz bin arasındaydılar. Şimdi onları destekleyen aileleri var. Tüm aileleri iyi değerlendirip o alanı boş bırakmadan, mücadelenin içine çekersek yeni haksız ıstıraplar doğar. Böylelikle hareket büyüdükçe büyür. Ama bu aileleri maddi ve manevi doyurmak lazım. Bilgilendirip, işin içine çekmek lazım.
Bu şekilde onlar (TÜRKİYE) kazanma kuşağında kaybedecekler, bizlerse (FETÖ) kaybetme kuşağında kazanacağız.”
PLANIN AMAÇLARI
1-Tutuklanan FETÖ’cülerin ya da onlarla iş birliği yaptıkları için tutuklu bulunanların ve görevinden uzaklaştırılanların yalan söyleyerek ailelerini mağdur olduklarına inandırmaları.
2-Burada Kemal Kılıçdaroğlu’nun “kontrollü darbe” yalanı devreye giriyor. Aileleri ikna etmek için “Biz değil CHP lideri söylüyor” sözünün inandırıcılığı artırmak amacıyla kullanılması.
3-Yalanlar söylenirken her türlü “kutsal” üzerine yemin edilmesi.
4-Böylece ailelerin ve akrabaların da mevcut yapı içine çekilerek destek tabanının çoğaltılması ve tahrik edilmesi.

ÜNİTE SORUMLUSUNUN BEKLENMEDİK TEPKİSİ VE PLANIN DEŞİFRE OLMASI
Pensilvanya’daki toplantıdan bu notları alan bir eyalet imamı alt birimlerine, çirkef planı anlatmak için çalışmaya başladı. Ancak bir araya geldiği ünite sorumlularından biri (A.Y) ona hiç beklemediği bir tepki gösterdi.
Aralarındaki tartışma şöyle yaşandı:
Eyalet İmamı: Bu notlar mühim. Aileler artık mücadelenin parçası olmalı.
Ünite Sorumlusu A.Y: Bizi yaktınız. Hiç olmazsa ailelerimizin yakasını bırakın. Bu ne abi yaa!
Eyalet İmamı: Ben söylemiyorum, hoca efendi söylüyor!
Eyalet imamı öylesine kızmıştı ki Fetullah’ın çirkef plânına dair talimatını içeren yukarıdaki notları ünite sorumlusu A.Y’nin suratına fırlatıp gitti.

CHP YÜRÜYÜŞÜNE KATILANLAR İŞARETTİ
Evet, hedef ailelerin hassasiyetlerini kaşıyıp onları devlete karşı tahrik etmek ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun kuyruğuna takmak.
FETÖ’cü çocukları için yürüyüşe destek veren Ataşehir Belediyesinde çalışan kadın ile tutuklu FETÖ’cü oğlunun fotoğrafıyla korteje dahil olan beyaz sakallı baba boşuna değil. Bu plânın bir parçası.
Nitekim yürüyüşte Kılıçdaroğlu’nun yanında boy göstererek “Tüm ailelere söylüyorum, hepsi sokaklara dökülsün, çocuklarını sokaklara döksünler” diye seslenen ve yürüyüşü İstanbul’da 1500-2000 civarında tutuklu yakınının karşılayacağı bilgisini aktaran kadın şu anda tutuklu.
FETÖ’nün aileler üzerinden planladığı çirkin plân böyle.

AİLELER NE YAPMALI? ÖNERİLERİMİZ!
Biliyoruz, onlar çocuklarını iyi bir eğitim alsınlar, vatana millete faydalı birer insan olarak hizmet etsinler, hayatlarını kurtarsınlar diye zamanında bu alçakların okullarına gönderdiler. O zamanlar bunların nasıl şerefsiz ve vatan haini olduklarını kimse bilmiyordu. Tamam, ama şimdi gerçek ortaya çıktı. Çocukları kandırıldılar ve bir meczup namussuzun talimatları doğrultusunda darbe yapmaya kalkıştılar. Cezalarını da hukukun onlar hakkında verdiği kararlar doğrultusunda çekecekler.
İşte dikkat edilmesi gereken hususlar:
1-Artık duyarlı olmalı ve FETÖ’cü alçakların yalanları asla dinlenmemeli, onlara daha fazla kanmamalı ve oyunlarına gelmemeli.
2-Mutlak suretle devletin yanında yer alıp kendilerine baskı yapanları deşifre edip bilgileri istihbarat birimleriyle paylaşmalı.
3-Çocuklarını, cezaevinde olsun, ihraç edilmiş olsun FETÖ’den tamamen koparmalı ve onları pişmanlık yasasından faydalanmak ve itirafçı olmak üzere yönlendirmeliler.
4-Örgütten tamamen uzaklaşılmalı. Ancak bundan sonra devletin merhametinin ve şefkatli kollarının kendilerine uzanacağı bilinmelidir.

BU ÖNERİLERİMİZ SONUNCUSU OLABİLİR
Çok iyi biliyorsunuz. Darbeden önce de yazmıştık ve “Dikkat edin, devlet sizi izliyor. Gelin vazgeçin, size yönelik darbe kalkışması talimatlarına kulak vermeyin ve devletle iş birliği yapın” demiştik.
Bu yazdıklarımızın FETÖ tabanında yankılandığını ve epey karşılık bulduğunu, hatta bir kısım örgüt mensubunun akıllı hareket ederek darbe kalkışmasına katılmadığını, Binbaşı O.K’nın da aynı fikirle ihbar için MİT’e gittiğini biliyoruz.
Akıllı ve sağduyulu olanlar kendilerini kurtardı.
Şimdi aynı oyuna bir kez daha gelmeyin.
Tekrar uyarıyoruz, hakikaten bu kez çok kötü olacak.


Kaynak: İHA