Maltepe Belediyesi'nin, Doğan Kitap ile ortaklaşa düzenlediği 'Kitap Okuma Günleri' kapsamında, Türk Edebiyatı'nın duayen isimlerinden Doğan Hızlan, 'Sönmüş Kibritin İzinde' isimli kitabıyla okurlarıyla bir araya geldi.
Okuyucuların yazarlarla buluşmasını amaçlayan ve bu ay beşincisi gerçekleştirilen etkinlik, Prof. Dr. Türkan Saylan Kültür Merkezi'nde düzenlendi. Sanat galerisinde yapılan etkinlikte, 25. İstanbul Kitap Fuarı Onur Yazarı da olan Doğan Hızlan, 2006'da yayımlanan eleştiri yazılarının yer aldığı kitabı, çok satan kitaplar, yazarların eserlerinin televizyon dizilerine uyarlanmasının etkileri, müzik-edebiyat ilişkisi hakkında okurlarıyla keyifli bir sohbet gerçekleştirdi.
İyi kitapların bestseller olmadığını, vitrinlerde de pek gözükmediğini ifade eden Hızlan, "Bir kitabı okuyunca; 'Bu kitabı okudum, ben ne öğrendim' diye kendinize sorun" dedi.
Etkinliğin bitiminde Doğan Hızlan'a, Maltepe Belediyesi Sanat Koordinatörü Ayşe Sipahioğlu Akan tarafından Süreyyapaşa Vakfı Cam Atölyesi'nde Maltepeli kadınlar tarafından üretilen bir tabak hediye edildi. 


Kaynak: İHA