Adliye girişinde "Parasız, demokratik bir üniversite eğitim istiyoruz" diyen zanlıya bir gazeteci, "Özel üniversitede okuyorsun parasız eğitim mi istiyorsun" diye sorunca, cevap veremeyen zanlının şaşkınlığı yüzüne yansıdı.

Kayseri’de İl Emniyet Müdürlüğü İstihbarat Şube Müdürlüğü ve Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından yapılan operasyonda terör örgütü DHKP/C üyesi biri kadın 3 üniversite öğrencisi gözaltına alındı. Zanlıların kaldıkları evlerinde yapılan aramalarda çok sayıda örgütsel doküman ele geçirildi. Emniyetteki sorgularının ardından sağlık kontrolünden geçirilen 3 zanlı, mahkemeye sevk edildi.

Adliye önünde gazetecilerin "Neden gözaltına alındınız?" sorusuna, en düşük bölüm ücreti 15 bin TL olan özel bir üniversitede okuyan bir zanlı, "Parasız, demokratik eğitim istiyoruz" diye cevap verdi. Bunun üzerine gazetecinin, "Sen özel üniversitede okumuyor musun, özel üniversitede parasız eğitim mi istiyorsun" diye sorması üzerine zanlı cevap veremedi ve şaşkınlığı yüzüne yansıdı. Zanlıların Kayseri Adliyesi'nde Cumhuriyet Savcılığı tarafından ifadelerinin alınmasına devam ediliyor.


Kaynak: İHA