Başbakan Yıldırım’ın devir teslim sırasındaki, “Bu Bakan, Başbakan oldu torpilim var deme. O iş başka, bu iş başka. Torpil yok, çalışmak var, koşturmak var, sonuç almak var” sözleri salondakileri kahkahaya boğdu.

65. hükümeti kuran Başbakan Yıldırım, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı görevini bakanlıkta gerçekleşen devir teslim töreni ile AK Parti Kars Milletvekili Ahmet Arslan'a devretti. Bugün 65. hükümetin oluşturulduğunu hatırlatan Başbakan Yıldırım, Bakanlar Kurulu’nun Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından onaylanarak, yeni dönemde görev yapacak kişileri kamuoyuna tanıttıklarını söyledi.

“GÖREVİ GÖNÜL RAHATLIĞIYLA AHMET ARSLAN KARDEŞİME DEVREDİYORUM”

“Bu bir bayrak yarışı, bayrak yarışında zaman zaman bazı arkadaşlar bayrağı yeni gelenlere devreder ama millete hizmet yolunda asla bir yavaşlama olmaz” diyen Başbakan Yıldırım, şunları söyledi:

“Uzun yıllardan beri, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı görevini sizlerle beraber milletimizin beklentilerini karşılayacak şekilde yapmanın gayreti içerisinde olduk. Görevi bugün gönül rahatlığıyla, huzurla, arkamda bir tereddüt kalmadan bu bakanlıkta genel müdürüm olarak aktif görev yapan ve iki dönemdir de Kars’ı TBMM’de temsil eden Ahmet Arslan kardeşimize bugün görevi veriyorum. Allah yardımcın olsun. İnşallah bu bakanlıkta bizden devraldığın bu görevi 2023 hedeflerimiz başta olmak üzere milletimizin özlemini duyduğu güzel hizmetleri ilave ederek kutlu yürüyüşe devam edersin.”

BAŞBAKAN’DAN ESPRİLİ DEVİR TESLİM

Başbakan Yıldırım, konuşmasında 'torpil' üzerine espri yaparak salondakileri kahkahaya boğdu. Başbakan Yıldırım’ın, “Bu Bakan, Başbakan oldu torpilim var deme. O iş başka, bu iş başka. Torpil yok, çalışmak var, koşturmak var, sonuç almak var” sözleri salondakileri uzun süre güldürdü.

Hayatını kaybeden Kale Grubu Başkanı İbrahim Bodur’un ailesine başsağlığı dileyen Başbakan Yıldırım sözlerini şöyle tamamladı:

"Biz bu bakanlıkta ne başardıysak, bu bakanlığın 100 bini aşan hizmet ordusu var. Onların sayesinde başardık. Yol boylarında bayrak tutan, gece karanlığında, telsiz istasyonlarında Türkiye'nin kalbini dinleyen, hat boylarında emniyeti sağlayan, çalışanından yöneticisine kadar bütün arkadaşlarıma bir kez daha teşekkür ediyorum. Onlara şükranlarımı sunuyorum. Siz Türkiye'nin yüz akı oldunuz. Sadece Türkiye'nin değil dünyanın gıptayla baktığı projelerin gerçekleştirilmesinde sizin de tuğlanız var, her birinizin katkısı var. Hakkınızı helal edin. Bu çalışmalarda zaman zaman bilerek, bilmeyerek gönül kırmış olabiliriz. Bizim amacımız sadece bölünmüş yol yapmak değil, gönüllere de yol yapmak dedik."

“İŞİMİN ZOR OLDUĞUNU BİLİYORUM”

Başbakan Yıldırım'dan sonra söz alan Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan ise şunları kaydetti:

"İşimin zor olduğu daha konuşmaya başlarken ortaya çıktı. Sizin gibi bu alanda Ulaştırma Bakanlığı'nda çığır almış, dünyaya mâl olmuş projeleri bitirmiş bir Bakan'ın Başbakan olarak burada konuşmasından sonra konuşmak beni zaten terletiyor. Herkes bilsin ki Binali Yıldırım'la çalışmak demek zaten terlemek demektir. Hiçbir zaman torpilli olmak değil. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşmeyi bilen Başbakan'la çalışmak elbette ki bir taraftan şanstır, ancak çok iyi bilen bir Başbakan'ın izinden gitmek bir o kadar zordur. Elbette tek başımıza değil bütün buradaki arkadaşlarla birlikte gecemizi gündümüze katarak ülkemizin dünyada yükselen bayrağını daha yukarılara taşımak adına, mazlumlara ve mağdurlara ümit olmaya devam edeceğiz. İşimin zor olduğunu cümleyi kapatırken tekrardan söyleyeyim. Biliyorum ama siz hep söylerseniz, imkansız zor gibi gözükebilir ama zor kolaydır."


Kaynak: İHA