AK Parti Genel Başkanı Binali Yıldırım'ın, Türkiye Cumhuriyeti'nin 65. Hükümeti'ni açıkladı. 65. Hükümetin kurulmasıyla birlikte değişen isimlerden Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu yerine Fatma Betül Sayan Kaya, getirildi.

65. Hükümeti Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 2012 yılına kadar Ak Parti Genel Başkan Danışmanı olarak görev yaptı. Fatma Betül Sayan Kaya Amerika'nın en iyi üniversitelerinden biri olan New York Üniversitesi'nde Biyomedikal Mühendisliği Fakültesi'nden doktora bursu kazandı, meme kanserinin termal görüntülenmesi üzerine çalışmalar yaptı. AK Parti İstanbul İl Teşkilatı'nın Sosyal Medya Yapılanmasını kurdu.

Görevde kaldığı sürede eleştiri oklarının hedefi olan Sema Ramazanoğlu'nun yerine Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'na Fatma Betül Sayan Kaya getirildi. AK Parti Genel Başkanı Binali Yıldırım'ın, Türkiye Cumhuriyeti'nin 65. Hükümeti'ni açıkladı. Radikal değişikliklerin olmadığı yeni bakanlar kurulunda Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'na AK Parti Denizli Milletvekili Sema Ramazanoğlu'nun yerine AK Parti İstanbul Milletvekili Fatma Betül Sayan Kaya getirildi.
Hatırlanacağı üzere Sema Ramazanoğlu, CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu ile yaşadığı polemik ile gündeme gelmişti. Karaman'da yurtlarda yaşanan çocuk istismarıyla ilgili Ramazanoğlu'nu eleştiren Kılıçdaroğlu, "Aileden sorumlu bakan zaten birilerinin önüne yatmış vaziyette o da konuşmuyor" şeklinde bir açıklama yapmış ve bu sözler uzun süre tartışılmıştı.


Kaynak: İHA